خرید مناسب لباس

خرید مناسب لباس

هر ساله مقدار قابل توجهی از در آمدمان را صرف هزینه های لباس می کنیم و لباسی که انتخاب کرده ایم میتواند تاثیر زیادی بر رفتار و شخصیت ما داشته باشد. تنوع در تمامی موارد زندگی برای بشر جذاب بوده و خواهد بود و همه این موارد باعث می شود که ما کی و چگونه خرید کنیم!

هنگامی که می خواهیم خریدی انجام دهیم حتما به نوع رنگ و به مدلی که آن لباس دارد توجه می کنیم . بعضی ها با دقت بیشتری به مدل و رنگ لباس توجه می کنند و برای اینکه مطمئن شوند آن لباس را پرو میکنند و به همخوانی رنگ لباس نسبت به رنگ پوست و یا تناسب آن با بدن دقت می کنند.

بیشتر مردم به راحتی لباس توجهی ندارند که یکی از نکات بسیار مهم می باشد ، حتی برای لباس مهمانی بازهم بی توجهی می شود و اندازه نبودن آن باعث خستگی شدید می شود و به محض اینکه لباس را عوض می کنند احساس راحتتری دارند.

باید لباس هایی را انتخاب کنید که بجز زیبایی و رعایت تمام اصول، راحتی نسبی هم داشته باشند. پرو کردن لباسها اینجاست که نقش مهمی پیدا می کند .

وقتی که لباسمان را پرو می کنیم بهتر است دستهایمان را به جهات مختلف حرکت دهیم و از راحتی حلقه آستین مطمئن شویم.وقتی ما دستهایمان را تکان می دهیم، در لباسهایی که از جلو دکمه دارند می بینیم که آیا دکمه ها باز و یا کشیده می شوند یا خیر ؟ و با کمی هم خم شدن از گشادی و نحوه افتادن یقه و قد لباس هم آگاه می شویم.

هنگام به تن کردن شلوار باید به حالت بستن بند کفش بنشینیم تا از راحتی شلوار مطمئن شویم و آیا کمر شلواری که انتخاب کرده ایم راحت است یا خیر؟ در مرحله بعد باید کامل ایستاده و قد شلوار را با قد خودمان و نحوه افتادن دم پا بر روی کفش را بررسی کنیم و توصیه می شود اگر قد شلوار کمی درازتر بود به هیچ عنوان تا نزنید چون این کار باعث نوعی بی نظمی می شود و ظاهری نامناسب به شما می دهد.

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی لباس جیب می باشد . طراحی جیب ها باید طوری باشد که راحت بتوان دست یا کیف پولمان را در خود جای بدهد و از نظر ارتفاع نباید زیاد پایین و یا بالا باشد.

موقع خرید در نظر داشته باشید، اگر قصد خرید پیراهن را دارید آن کفش و شلواری که می خواهید با پیراهین جدید ست کنید را بپوشید ، چون در خیلی از موارد حتی موقعی که لباس خیلی راحت و زیباست ، به دلیل عدم همخوانی با شلوار و کفشمان از خریدمان پشیمان می شویم.

4 thoughts on “خرید مناسب لباس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *